Flat Preloader Icon

Jumta kopnes

Jumta kopnes – kāpēc tās lietot būvniecībā?

L

Ātra uzstādīšana. Salīdzinājumā ar standarta jumta uzstādīšanu, patērētais laiks uzstādot jumta kopnes ir ļoti īss. Vidēja izmēra koka kopnes var uzstādīt vienas dienas laikā.

L

Bieži būvobjektā ir problēmas ar uzglabāšanas vietu. Kopnēm nav nepieciešama glabāšanas vieta, jo tās var uzstādīt uz ēkas tieši no transporta.

L

Uzstādīšanai nav nepieciešama smagā tehnika. Parasti mašīna, kas atved kopnes ir aprīkota ar celtni, kas paceļ kopnes uz jumta.

L

Kopņu uzstādīšanai nav nepieciešama smagā tehnika. Ir iespējams pasūtīt kravas mašīnu, kas ved kopnes, kura ir aprīkota ar manipulatoru, kas var uzcelt kopnes uz jumta.

L
lzmantotā programmatūra, ar kuras palīdzību tiek projektētas kopnes, ņem vērā visas slodzes: sniegs, vējš, jumta pārklājums, siltumizolācija, griestu struktūra utt. Pie tam, jebkādas slodžu kombinācijas tiek ņemtas vērā aprēķinos. Pēc klienta pieprasījuma ir iespējams ņemt vērā papildu slodzes, ko vēlas klients.
L
Kopnes tiek projektētas atsevišķi katram jumtam ņemot vērā katra objekta specifiku un atrašanās vietu. Kopnes nav plaša patēriņa produkts un tās nav pieejamas būvniecības veikalā.
L

Kopņu pielietojums, kas veidots no naglu platēm ir ļoti plašs: Tās var lietot sākot no plakanā jumta līdz četrslīpju jumtam un angāriem.

L

Koka apjoms, kas tiek izmantots jumtam, kas projektēts no kopnēm ir daudz mazāks, salīdzinot ar spāru jumtu, jo kopnes ir projektētas kā spēku sistēma, kur dažādi spēki atbalsta un izkompensē viens otru. Šī īpašība nodrošina daudz lielāku jumta izturību un zemākas materiāla izmaksas. Šādā gadijumā materiāla šķērsgriezumi var būt daudz mazāki.